PT-2B kocioł z podajnikiem tłokowym - SpecStal

Przejdź do treści

PT-2B kocioł z podajnikiem tłokowym

Produkty > Kotły z podajnikiem tłokowym

Kocioł z podajnikiem tłokowym

spala miał, groszek

Niezawodny piec PT-2B

Uwaga - zgodnie z polskimi przepisami, kocioł został wycofany ze sprzedaży. Oferta sprzedaży jest aktualna jedynie na rynki zagraniczne!
PT-2B - kocioł stalowy z blach (stal kotłowa) o grubości 8mm.
Jest on wyposażony w automatyczny podajniki paliwa typu tłokowego w układzie bocznym, co sprawia iż kocioł jest bardziej ustawny, (łatwiej jest go dopasować do małej kotłowni) wyposażony w dwie niezależne komory spalania, automatyczną i awaryjną. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, pozwala na spalanie miału węglowego oraz groszku o maksymalnej grubości 40mm.
Piec ten, wyposażony jest również w awaryjne palenisko, na którym można, bez potrzeby wygaszania, spalać inne opały (drewno, jego pochodne itp.). Kocioł posiada możliwość wyłączenia podajnika i przejścia w tryb palenia ręcznego (praca paleniska awaryjnego sterowana jest elektronicznie lub ręcznie).

Praca w trybie awaryjnym, nie przynosi żadnych ograniczeń względem eksploatacji pieca – można go używać jak tradycyjnego paleniska. Kocioł współpracuje z bojlerem ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Duża powierzchnia wymiennika ciepła pozwala na maksymalne wykorzystanie ciepła uzyskiwanego ze spalania paliwa. Jest on zbudowany z komory spalania oraz trzech kanałów dymnych z czego dwa są wzbogacone rurami grubościennymi ciągnionymi bez szwu  o średnicy 42,4 mm, ścianka rury to 8 mm.

Dwa z nich skonstruowane są z rur grubościennych bezszwowych, ciągnionych. Konstrukcja stalowa w znaczny sposób usprawnia czyszczenie pieców w przeciwieństwie do kotłów żeliwnych, gdzie porowata powierzchnia powoduje gromadzenie się produktów spalania, zmniejszając tym samym ich sprawność.

Konstrukcja kotłów, zaprojektowana została w ten sposób, aby umożliwić maksymalny dostęp do każdego zakamarka i w szybki, nieskomplikowany sposób wyczyścić go.

Z czoła pieca, znajduje się awaryjne (tradycyjne) palenisko, z rusztami żeliwnymi o długości 400 mm, gdzie spalać można alternatywny opał.
Można go w bardzo szybki i nieskomplikowany sposób zdemontować, przenosząc na niższy poziom, zwiększając tym samym komorę paleniska. Pozwala to na zwiększenie załadunku tradycyjnego.

Aktualny cennik kotłów serii PT-2B i PT-2S dostępny jest na stronie ze specyfikacją kotła PT-2S - tutaj. Istnieje obecnie, ograniczona czasowo oferta zakupu naszych pieców w nieoprocentowanym, ratalnym systemie zakupu.

 Efektywne spalanie opału w dużej części generowane jest poprzez wykorzystanie nadmuchu. Komora powietrzna zasilana jest wtłaczanym poprzez wentylator powietrzem z możliwością ukierunkowania jego wlotu.  Kocioł posiada sprawność cieplną powyżej 85%.

Mamy do wyboru dwa warianty, w zależności od wykorzystywanego trybu: paleniska automatycznego czy też paleniska tradycyjnego.

Napęd kotła odbywa się poprzez motoreduktor napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 90 W. Motoreduktor z przekładnią ślimakową redukuje obroty silnika elektrycznego z 1400:1, uzyskując w ten sposób bardzo dużą siłę pozwalającą na sprawną pracę podajnika tłokowego.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego budowę i sposób obsługiwania naszego kotła.

Kocioł z podajnikem tłokowym zasialny paliwem stałym. Wyposażony w zasobnik i sterownik elektroniczny nadzorujący jeego pracę.

Więcej na temat elementów wyposażenia, rozwiązań technicznych zastosowanych w kotłach oraz aktualny cennik znajdziecie Państwo w specyfikacji kotła PT-2S.

Kotły z podajnikiem tłokowym w układzie bocznym lub osiowym, możecie Państwo zakupić bezpośrednio u nas. Nasze punkty sprzedaży to województwo małopolskie oraz śląskie. Postaw na jakość - wybierz kocioł stalowy z podajnikiem firmy SpecStal.

Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści