Kocioł z podajnikiem ślimakowym - możliwość spalania eko-groszku. - SpecStal

SpecStal_producent_kotlow_na_paliwo_stale
Specstal produkcja i sprzedaż kotlów CO
Produkcja kotlów centralnego ogrzewania
Przejdź do treści

Menu główne:

Kocioł z podajnikiem ślimakowym - możliwość spalania eko-groszku.

Produkty

Kocioł z automatycznym,

ślimakowym podajnikiem paliwa

PSW-EKO

 
 
27 III 2015 r. zakończyły się badania w INSTYTUCIE CHEMICZNEJ OBRÓBKI WĘGLA W ZABRZU, które sklasyfikowały nasz produkt, kocioł PSW-ECO o mocy od 16 do 32 KW, w czwartej klasie normy PN-EN 303–5:2012. Nasz kocioł nie posiada kłopotliwego w użytkowaniu elektrofiltru, co w znaczny sposób obniża koszty i ułatwia jego eksploatację. Nasz kocioł z zainstalowanym elektrofiltrem osiągnąłby 5 klasę normy PN-EN 303–5:2012, jednak z doświadczenia wiemy, że takie elektrofiltry są drogie, co znacznie podniosłoby koszt kotła. Naszej firmie od zawsze zależy na prostocie, bezawaryjności, długotrwałości i atrakcyjnie cenie naszych produktów. Warto zaufać potwierdzonym świadectwom renomowanego instytutu, a nie tylko zapewnieniom producentów.

Kocioł z podajnikiem ślimakowym przystosowanym do spalania eko-groszku o granulacji do 30mm. 
Przy zastosowaniu najnowszych sterowników ZPID, wyróżnia się dobrą charakterystyką spalania oraz niską emisją spalin.
Konstrukcja stalowa, wykonana ze stali 8mm w gatunku P265GH, wzbogacona rurami grubościennymi ciągnionymi bez szwu.

Konstrukcja gwarantująca długotrwałą i bezawaryjną eksploatację, co w okresie grzewczym ma duże znaczenie dla użytkownika. Piec zbudowany jest w sposób umożliwiający spalanie alternatywnych paliw np. podczas braku energii elektrycznej w obiekcie.

Piec posiada dwa wentylatory jeden zasila komorę spalania, drugi mierzy siłę przepływu powietrza. Kocioł w przedniej części posiada czworo drzwiczek, kolejno: pierwsze dostęp do czyszczenia zabrudzeń w komorze wymiennikowej, drugie  służą do awaryjnego palenia w razie braku zasilania w energię elektryczną i czyszczenia kotła, trzecie pozwalają na łatwy dostęp do palnika retorty, czwarte zaś do wybierania popiołu.

Zasobnik zdolny jest pomieścić około 200 kg węgla pozwalając tym samym na długą, bezobsługową pracę.

W kotle zastosowano retortę wykonaną z żeliwa usprawniającą pełne wykorzystanie energii cieplnej zawartej w paliwie. Kocioł posiada sprawność cieplną przekraczającą 89,9%. Warto zapoznać się z prezentacją filmową kotłów, użytkowanych w prywatnych domach - TUTAJ
 

Najnowszej generacji sterownik firmy Tech z algorytmem zPID. Analizuje on między innymi temperaturę kotła oraz wydobywających się spalin. Na ich podstawie dobiera najbardziej optymalną dawkę potrzebnego paliwa i siłę nadmuchu.

Kocioł posiada również przepływomierz poprawiający jakość spalania dozorowany przez wyżej wspomniany sterownik.
STEROWNIK ST-707 zPID - możliwości urządzenia:

  • sterowanie wentylatorem i podajnikiem

  • sterowanie pompą CO, CWU

  • sterowanie pompą podłogowa i cyrkulacyjna

  • sterownie siłownikiem zaworu mieszającego

  • możliwość podłączenia regulatora pokojowego z komunikacją RS lub tradycyjną

  • możliwość podłączenia modułu ST-65 GSM

  • możliwość podłączenia modułu ST-500 ETHERNET

  • możliwość sterowania dwoma zaworami za pomocą dodatkowych modułów ST-61 v4 lub ST-430 RS

  • oprogramowanie zPID

W ostatnim okresie wdrożyliśmy produkcję zmodernizowanej wersji kotła PSW-ECO. Dzięki zabiegom technicznym i nowatorskim skonstruowaliśmy kocioł, który składa się z dwóch podstawowych części głównego korpusu – górnego (część z wymiennikiem ciepła) oraz dolnego (część z komorą popielnika). Dzięki temu rozwiązaniu, ułatwiony jest transport kotła do np. trudnodostępnych kotłowni. Dopiero w samym miejscu docelowym, przeprowadzany jest montaż kompletnego kotła. Cały, zmontowany kocioł ma o mocy 16 KW ma 142 cm. wysokości. Przed złożeniem wymiary kotła odpowiednio wynoszą: dla części górnej z wymiennikiem 96 cm, a dla dolnej 46 cm. Cena kotła dwuczęściowego jest nieco wyższa, zależna od jego mocy i zastosowanych rozwiązań technicznych.
Obok świadectwa z badań przeprowadzonych przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza. Badania potwierdziły spełnienie kryteriów sprawności cieplnej i wymagań w zakresie emisji według normy PN-EN 303-5:2012 w klasie 4.
Informujemy, że istniej możliwość zakupu kotła w nieoprocentowanym systemie ratalnym za pośrednictwem banku Credit Agricole.

Kotły o większych mocach produkowane są na zamówienie. Dostępny jest również kocioł w wersji niskiej, nie przekraczającej 125 cm wysokości.

Zestawienie cen kotłów z podajnikiem ślimakowym na eko-groszek

Specstal - producent kotłów z podajnikiem ślimakowym. Bezpośrednia dostepność produktów - województwo małopolskie, a także województwo śląskie. Sprzedaż kotłów na eko-groszek możliwa jest również w siedzibie firmy: 34-122 Wieprz 560A.

Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Producent kotłów centralnego ogrzewania kontakt.
Blog ogrzewnictwo, porady i odpowiedzi na pytania.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego