Kocioł górnego spalania, parametry pracy kotła. - SpecStal

Przejdź do treści

Kocioł górnego spalania, parametry pracy kotła.

Produkty

Funkcjonalny kocioł

górnego spalania

na paliwo stałe

Kocioł górnego spalania

KSTG - Kocioł firmy „Specstal”.

Uwaga - zgodnie z polskimi przepisami, kocioł został wycofany ze sprzedaży. Oferta sprzedaży jest aktualna jedynie na rynki zagraniczne!

Kocioł stalowy, górnego spalania, przystosowany do spalania miału i groszku jak również każdego rodzaju drewna, biomasy itp. Jednym słowem spala wszystko. Kotły te sprawdzają się w kotłowniach gdzie kominy mają słaby ciąg kominowy. Zaletą jest prosta obsługa i budowa. Przeznaczony jest do ogrzewania w budynkach jednorodzinnych, biurowych oraz technicznych ciepłej wody użytkowej. Kotły przeznaczone są do pracy w instalacjach umożliwiających zasilanie bojlerów lub innych urządzeń, mających na celu przygotowanie odpowiedniej ilości ciepłej wody użytkowej.

Kocioł wykonany ze stali kotłowej grubości 8 milimetrów, gatunku P 256 GH. Piec wzbogacony jest rurami grubościennymi bezszwowymi, celem podniesienie wydajności i sprawności kotła. Wyposażony jest w sterowanie zPID z algorytmem. Działa na podstawie odczytanych danych temperatury spalin oraz temperatury wyjściowej wody użytkowej i sam dobiera parametry pracy wentylatora, celem zoptymalizowania  wydajności kotła. Kocioł wyposażony jest troje drzwiczek. Dolne służą jako popielnik udostępniając możliwość szlakowania kotła.

Zamontowany jest tam wentylator, pozwalający na płynną regulacją obrotów, a co za tym idzie i samego nadmuchu pieca. Wentylator posiada obciążnik sterujący klapką dolotu. W momencie  kiedy nie ma zapotrzebowania na nadmuch paleniska, odcina dopływ niepotrzebnego powietrza. Gdy załącza się wentylator, klapka uchyla się, powodując możliwość dotarcia powietrza pod ruszt paleniska. 

Kocioł posiada sprawność cieplną powyżej 86%.

Kocioł górnego spalania - przekrój poprzeczny.
Zapraszamy do zapoznania się z krótkim filmem prezentujący budowę i sposób obsługi kotła KSTG.
Omówienie budowy i sposobu użytkowania kotła górnego spalania producenta SpecStal.

Piec wyposażony jest w ruszt wodny, stalowy z rur grubościennych, ciągnionych bez szwu o grubości 33,7mm i ściance o grubości 6 milimetrów. Na konstrukcję tą przyspawany jest płaskownik, celem uzyskania płaskiej powierzchni.  Rozwiązanie to jest żywotniejsze i praktyczniejsze, nie odkształca się podczas pracy kotła. Duża, przestronna komora spalania, powoduje możliwość załadunku obszernych gabarytów paliwa, np. klocków drewna lub dość dużą ilość paliwa. Oddzielona jest rurami grubościennymi o ściance 7mm i średnicy 42,4mm w celu uzyskania kanału, którego zadaniem jest eliminowanie możliwości zadławienia paleniska.

Ma on również stwarzać możliwość odprowadzenia spalin do wymiennika ciepła w przypadku, gdy komora załadunkowa jest pełna. Zadaniem rur w kanałach jest powiększenie powierzchni odbioru ciepła, a tym samym podniesienie sprawności kotła. Spaliny oraz płomienie, na rurach, mają być rozbijane, zwiększając w ten sposób tarcie, podnosząc temperaturę, a tym samy wydajność kotła.

W piecu zainstalowany jest w sterownik ST 81 firmy „Tech” z algorytmem zPID,  obsługuje dwie pompy: centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, automatycznie dobiera obroty wentylatora celem utrzymania stałej temperatury pracy kotła. Kocioł wyposażony jest w czujnik temperatury spalin podłączony do sterownika. Na podstawie temperatury spalin i temperatury wody użytkowej dobiera obroty wentylatora nadmuchowego.

Poniżej cennik kotłów oraz informacja, w jaki sposób dobrać moc kotła do planowanej powierzchni grzania.

Specyfikacja kotła górnego spalania ze stali 8mm - Specstal
Cennik kotłów górnego spalania w zależności od mocy podanej w KW
jak dobrać moc kotła centralnego ogrzewania do powierzchni grzewczej
Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści