Kocioł warsztatowy typu "koza" - informacje. - SpecStal

Przejdź do treści

Kocioł warsztatowy typu "koza" - informacje.

Produkty

Kocioł warsztatowy,

szybko ogrzewa i osusza.

PW

Uwaga - zgodnie z polskimi przepisami, kocioł został wycofany ze sprzedaży. Oferta sprzedaży jest aktualna jedynie na rynki zagraniczne!
Kocioł warsztatowy, tak zwana "koza”, idealnie  nadający się do pomieszczeń, gdzie nie ma doprowadzonego ogrzewania stacjonarnego. Kociołek w bardzo szybkim czasie potrafi uzyskać dodatnią temperaturę w ogrzewanym pomieszczeniu. Idealnie sprawdza się w garażach, pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach. Często wykorzystywany do osuszania budynku np. po zalaniu wodą. Spala każde paliwo stałe: miał, drewno, trociny, odpadki drewniane, itp.
Piec nadmuchowy tzw. koza do ogrzewania niewielkich pomieszczeń.
Działa na zasadzie rozprowadzenia ciepła za pomocą wydmuchu ogrzanego w płaszczu powietrza, przy pomocy wentylatora.
Istniej możliwość w bardzo prosty sposób rozprowadzenia ciepła we wszystkie zakątki pomieszczenia używając do tego np. rur typu „spiro”.
Wentylator włączany może być w dwojaki sposób: przez sterownik lub przez włączenie go po prostu do sieci elektrycznej. Pracuje na stałych obrotach, wymuszając wyrzut ogrzanego od powierzchni płaszcza kotła, powietrza na zewnątrz. Konstrukcja wewnętrzna pieca wykonana jest z blachy kotłowej o grubości 8 milimetrów. Posiada dwa kanały spalinowe, które mają nagrzewać się do wysokiej temperatury.
Kocioł posiada trzy komory: wymiennikową (gdzie odbywa się oddawanie temperatury na dużą powierzchnię odbioru ciepła), zasypową (miejsce, gdzie wkładamy paliwo węgiel, drewno, itp., które będzie zasilać kocioł), popielnika (możliwość opróżnienia popiołu oraz tzw. „przeszlakowanie”). Po rozgrzaniu kotła i włączeniu nadmuchu, rozprowadzającego ciepłe powietrze na pomieszczenie, jesteśmy w stanie uzyskać temperaturę rzędu  15, 20 stopni Celsjusza w pomieszczeniu o powierzchni około 20, 30 metrów kwadratowych. Kocioł przeznaczony jest do ogrzania pomieszczeń o kubaturze nie przekraczającej 120-140 metrów sześciennych. Maksymalna moc kotła to około 10 KW.
Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej prezentacji kotła typu koza. Polecamy również odwiedzenie naszego firmowego kanału w serwisie YouTube, gdzie możecie Państwo obejrzeć prezentacje produktów naszej firmy w rozdzielczości HD.
Kocioł grzewczy na paliwo stałe, magazynowy "koza". Informacje na temat budowy i przeznaczenia pieca.
Piece wykonywane są z blach ze stali kotłowej o grubości 8 mm zapewniając w ten sposób trwałość, długowieczność oraz bezawaryjność w trakcie użytkowania. Piecyki wykonywane są na indywidualne zamówienie. Cieszą się dużą popularnością wśród majsterkowiczów, mechaników amatorów, którzy w szybki sposób i sporadycznie potrzebują nagrzać pomieszczenie - swoje królestwo z dala od domowego zgiełku.

Sprzedaż - cena kotła ustalana jest w zależności od wielkości samego pieca oraz dodatkowego wyposażenia.
Uwaga!
Piec nie jest przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Nadmierna eksploatacja mająca na celu ogrzanie większej powierzchni, niż zalecana, może spowodować uszkodzenie kotła. Efektem takich działań może być przepalenie korpusu, jak również zniekształcenie płaszcza zewnętrznego.
Uszkodzenia takie powodują utratę gwarancji na ten produkt!
Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści