Budowa bojlerów, zbiorników na CWU - SpecStal

Przejdź do treści

Budowa bojlerów, zbiorników na CWU

Produkty
 

Produkowane przez nas bojlery ciepłej wody użytkowej mają standardowe pojemności. Wykonujemy również zamówienia na indywidualne potrzeby zleceniodawcy.
Bojlery CWU wykonane ze stali nierdzewnej
Bojlery CWU
Zbiorniki wykonujemy ze stali nierdzewnej 1,4307 o grubości 2.5mm, dennice tłoczone, płaszcz zewnętrzny ze stali S235 grubości 3mm.

  Poniżej w tabeli możemy zobaczyć parametry i rozwiązania techniczne wytwarzanych przez nas zbiorników CWU.
Parametry zbiorników CWU ze stali nierdzewnej.
Zbiornik CWU w trakcie realizacji
Zbiornik CWU z możliwością zasilania z dwóch źródeł ciepła.
Bojler z możliwościa zasialnia go z dwóch źródeł ciepła
  W naszej ofercie są również zbiorniki z dzielonym płaszczem wodnym ,,DUO'', przeznaczone do dwóch źródeł zasilania np. przez piec gazowy oraz instalacje solarne.  
  Zbiorniki mogą współpracować z pompą ciepła, piecem gazowym, węglowym (na paliwa stałe), instalacją solarną (pod warunkiem, iż zasilanie nie przekroczy 100 st. C). Zbiorniki izolowane są pianką poliuretanową, co sprawia iż szybko nie tracą temperatury, redukując straty ciepła do minimum.
Poniżej krótki film z testu pracy naszego zbiornika CWU.
Zbiornik CWU wykonany z blachy nierdzewnej.
Bojler w trakcie spawania CWU
  Należy nadmienić, że zbiorniki dwupłaszczowe znacznie dłużej utrzymują zapas ciepłej wody przy jednocześnie rzadszym dogrzewaniu. Dzieje się tak, ponieważ zbiornik tego typu, otoczony jest warstwą ciepłej wody, która powoduje dłuższe utrzymanie temperatury wody w samy zbiorniku. Takiej zależności nie znajdziemy w bojlerach z wężownicą (ładnie widać to na kotłach gazowych, kocioł nagrzewa płaszcz do 65 st C przy nastawie wody CWU na np. 50 st C, co sprawia, iż różnica temperatur zanim się wyrówna możemy zużytkować dużą ilość wody, zanim temperatura spadnie do temperatury uruchomienia kotła, czyli zadanej na sterowniku minus histerezę).

Bojlery, zbiorniki CWU

Firma Specstal

Postaw na jakość

Zbiorniki CWU- stal nierdzewna

Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści